• Category Archives Uncategorized
  • Overshock

    Az Overshock 2018-ban jött létre Costa Ricában, műfajuk groove/thrash metal. A kezdetekben David Gätjens Cambronero énekessel dolgoztak együtt, vele készült el debütáló EP-jük, amely Broken Thoughts címmel jelent meg 2023-ban. 2024-ben tagcsere történt frontember poszton, David helyére Sofía Ruiz érkezett.
    2025-ben kiadták Obsidian című kislemezüket, legújabb daluk pedig a Figures of Detachment. Új anyagaik friss és nyers energiát tartalmaznak, és a zenekar készen áll arra, hogy első EP-jük sikerét megismételje.

    Tagok:
    Sofía Ruiz – ének
    Alonso Marín Avendaño – gitár
    Anthony Pérez Rodríguez – gitár
    Erick Muñoz – basszusgitár
    Steve Sánchez Carvajal – dob

    Facebook: https://www.facebook.com/overshockband/


  • Archetype of Disorder

    Az Archetype of Disorder 2019-ben alakult Spanyolországban, műfajuk szimfonikus metal. Már ebben az évben kiadták debütáló, nevükről elkeresztelt háromszámos EP-jüket. Kisebb kihagyás után 2023-ban jelentkeztek új kislemezzel, ami Voices of the Void címmel érkezett. Szintén ebben az évben jelent meg első nagylemezük, az Odyssey in Space. 2023-ban tagcsere történt énekesnő poszton, Rose Mack helyét Amaya Carrera vette át. Vele újra rögzítették a Voices of the Void című dalt.
    Saját szavaikkal élve gothic/szimfonikus zenét játszanak lírai női énekkel, nagyzenekari és elektronikus-szintetizátoros elemekkel fűszerezve.

    Tagok:
    Amaya Carrera – ének
    Anthon Lo – gitár
    Miki Rubio – gitár
    Carlos Orozco – basszusgitár
    Charlie Synth – billentyű
    Andres Dueñas – dob
    Facebook: https://www.facebook.com/archetypeofdisorder


  • Lumen

    Egy friss magyar zenekarral ismerkedünk most meg. A Lumen 2024-ben alakult Budapesten, műfajuk modern metal/metalcore. Hangzásukat agresszív riffek, dallamos refrének, komor dalszövegek jellemzik, epikus és modern szintikkel fűszerezve.
    2024. november 26-án megjelent első daluk, a Lebegés. Decemberben ezt követte a Visszhang című dal, majd 2025 februárjában érkezett a Merülés, legújabb daluk pedig az Átutazók. Április 19-én először álltak színpadra, az S8 Underground Clubban, a Rise Beyond Demise, a Breakpoint és az AdryA társaságában.

    Tagok:
    Tóth Anita – ének, scream
    Kis Viktor – Gitár, vokál
    Tóth Gyula István – basszusgitár
    Father Black – billentyű
    Deme Tamás – dob

    Facebook: https://www.facebook.com/lumenzenekarhu/


  • Tessia

    A Tessia 2016-ban jött létre Norvégiában, műfajuk progresszív power/death metal. 2017 májusában adták ki debütáló EP-jüket As Above, So Below címmel. 2018-ban megjelent első nagylemezük, a Burn the Sky. Ezt követte 2021-ben a Shadows and Dust című album, majd 2024-ben újabb EP-vel jelentkeztek, ami a The Cataclysm, Pt. 1 címet kapta.
    A csapatot hangzásvilágában olyan zenekarokhoz hasonlítják, mint a Lacuna Coil, Delain, Amaranthe, Arch Enemy, Jinjer, Devin Townsend és a Halestorm. 2024-ben a Tessia mérföldkőhöz érkezett a Wacken Metal Battle Norway megnyerésével, melynek köszönhetően felléphettek a Wacken Open Air fesztiválon.

    Tagok:
    Julie Berthelsen – ének
    Dennis Pedersen – gitár, vokál
    Eirik Atlesson Paulsen – gitár
    Matias Boge – basszusgitár
    Sindre Haugen – dob

    Facebook: https://www.facebook.com/TessiaBand/


  • Evernoir

    Az Evernoir egy alternatív metal zenekar Eau Claire városból, Wisconsin államból. 2016-ban alapították. A tagokat szomorú tényező köti össze: mindannyian érintettek valamilyen formában a depresszióban, ezért úgy döntöttek, zenéjükkel állást foglalnak az elesettek és a sebzettek mellett. Dalaikban beszélnek az öngyilkosságról és a bántalmazásról, arra ösztönözve az ebben szenvedőket, hogy harcoljanak és kérjenek segítséget. A zene minden tag számára menekülést jelentett a saját küzdelmeik során, és „Noirbirds”-nek becézett hallgatóiknak is azt üzenik, nincsenek egyedül, van remény.

    2019 óta több kislemezt is kiadtak, emellett 2020-ban megjelent első albumuk Heart’s Deception, Pt.1 címmel. Legutóbbi daluk, a Concerning Narcissists 2022-ben jött ki.

    Tagok:
    Venerate Miercy – ének
    Vic Wiley – gitár
    Trevor Wendt – basszusgitár
    Jimmy Booth – gitár
    James Mattson – dob

    Facebook: https://www.facebook.com/Evernoir.Official/


  • Ladies in Rock – Szerkesztői közlemény

    Kedves olvasók!

    Szeretnék néhány gondolatot megosztani veletek a magazinnal és a jelenlegi állapotokkal kapcsolatban.

    A Ladies in Rock története egészen 2006 körülre nyúlik vissza – pontosabban ekkortájt született meg az egykori hotdog.hu oldalon egy Dina nevű lány által a magazin elődje. Később csatlakoztam hozzá, valamint kibővültünk Brigivel is. Dina időhiány miatt átengedte kettőnknek a teendőket, azonban egy véletlen baleset miatt törlődött az első magazin a hotdog.hu oldalról.
    2010 áprilisában Brigi és én létrehoztuk az új Ladies in Rock magazint a Hotdogon, és újult erővel, lelkesen vetettük bele magunkat a szerkesztésbe. Rengeteget dolgoztunk rajta, számos énekesnővel készítettünk interjút, kutakodtunk, egyedi cikksorozatokat írtunk, saját versenyt indítottunk, stb. Büszkeségfalunk csak úgy roskadozott a sok elért eredménytől. Szívvel-lélekkel benne voltunk, ez volt kettőnk közös szívügye, gyermeke.
    Később sajnos néhány évnyi inaktivitás következett, mivel Brigi és én is főállásban helyezkedtünk el egy-egy munkahelyen, és emellett sajnos nem maradt energiánk úgy vinni tovább a magazint, mint azelőtt.
    2014 márciusában az egészségem összeomlott, és hosszas vizsgálódások után kiderült, hogy komoly mentális problémáim vannak. Ott kellett hagynom a munkahelyemet, azóta itthon vagyok, gyakorlatilag keresőképtelenként, kezelés alatt állva, hol jobb, hol rosszabb állapotban.
    2014 szeptemberében a pszichológusommal javaslatára újra nekirugaszkodtam a magazinnak, és saját címre, tárhelyre költöztettük. Tudtam, hogy ezt már egyedül fogom vezetni, mert Briginek megmaradtak a munkahelyi elfoglaltságok, később pedig boldog édesanyává vált, jelenleg is gyermekének nevelése teszi ki mindennapjait.

    Nagyon-nagyon szeretem ezt a magazint, továbbra is szívügyemnek érzem a fenntartását, különösen a fiatal, kevésbé ismert csapatok bemutatását a magyar hallgatók számára. Ám most már be kell látnom, és nektek is beismernem: azt a színvonalat, amit régen megütöttünk, már nem tudom hozni. Egyedül vagyok az egészre, és amikor romlik az állapotom, akkor nem tudok egy sort sem megfogalmazni. A rosszabb, nehezebb napokon a Facebookra küldöm ki az új dalok, klipek linkjeit, esetleg rövid híreket, de ilyenkor többre nem jut az erőmből.
    Most merülhet fel bennetek a kérdés: miért nem veszek fel magam mellé valakit?
    Nos, azért, mert szinte fizikai fájdalmat okozna, ha egy számomra idegen ember lelkesen igazgatná az én magazinomat, és úgymond „helyettem aratná le a babérokat”. Nem tudom, ez mennyire érthető. Ez a magazin a közös gyermekünk Brigivel. Ha most valaki csatlakozna hozzám társszerkesztőként, és elkezdene lelkesen cikkeket ontani magából, az nekem olyan érzés lenne, mintha örökbe adnám a gyermekemet, és csak néha láthatnám.
    Ugyanennyire fáj, ha nyomva az ágyat, a mobilomon keresztül utolsó erővel megosztok egy új dalt, klipet, és valaki alákommentel mindenféle új hírt, ez is nagyjából azt az érzést kelti bennem, hogy valaki más az én portámon reklámoz, híresztel, stb. Kérlek benneteket, ezt ne tegyétek. Amire jut erőm, azt úgyis megírom, ha nem szóltok kommentben. Amire meg nincs erőm, azt pedig nem tudom megírni, és csak megforgatjátok a kést a szívemben, mintha egy hanyag, tudatlan szerkesztő lennék.

    Amikor éppen jól, vagy legalábbis jobban vagyok, ragaszkodom ahhoz, hogy napi egy cikket összekaparjak a hétköznapokra, ilyenkor előre megírok öt ajánló cikket, amiket az adott napon már csak meg kell jelentetnem. De sajnos erre sincs mindig erőm. A következő héten sem várhatóak új cikkek.

    Nem akarok lemondani a magazinról, nem akarom azt mondani, hogy vége, ennyi volt, mert akkor bezárulna egy kapu, mögötte gyönyörű, csodaszép emlékekkel és eredményekkel. Szeretném továbbvinni, amikor éppen tudom, de ehhez a türelmeteket és a megértéseteket kérem. Ne mondjatok le rólam, ha egy hétig nincs friss cikk; ne bombázzatok hírekkel, amiket meg kellene írnom, mert fáj; és értsétek meg, hogy bár szerkesztői többesszámban írok, de jó ideje már csak egyedül vezetem a magazint, problémákkal gátolva, ezért nem tud úgy pörögni, ahogy megérdemelné.

    Amíg csak bírom, maradok veletek, még rengeteg cikksorozat-ötletem van, még sok-sok új zenekart szeretnék nektek bemutatni, és ha jobban leszek, folytatom a megkezdett utat. Addig sem válik a magazin teljesen inaktívvá, csak ritkábban, néha összevissza várható frissítés.

    Ennyit szerettem volna elmondani. Megértéseteket köszönöm!

    Dóri
    Ladies in Rock magazin


  • Sirenia – Once my Light

    Ahogy arról már korábban beszámoltunk nektek, ‘The Seventh Life Path’  címmel május 8-án érkezik az új Sirenia nagylemez!

    Előfutáraként pedig íme az első dal és videó, a “Once my Light”!

    Külön érdekessége az első képkockákban feltűnő magyar szó, az Igazság. Melynek magyarázata, hogy Szerbiában forgatta le a videót az együttes.